1. Je to hračka
Žádné speciální vybavení není potřeba. Grilovací kámen pouze položíte na podstavec nad oheň nebo na svůj vlastní gril plynový či na dřevěné uhlí. K nahřátí mu bude stačit 10 až 15 minut. Pak už můžete vesele opékat na co máte zrovna chuť.
2. Žampióny na plátky? Není problém!
Nic proti grilovací mřížce, ale zkuste na ní opéct třeba nakrájenou zeleninu. Nebo třeba vyklepnout vajíčko - a že by si s ním ten burger fakt rozuměl. Na kameni si s přehledem ugrilujete i bramboráky nebo lívance. Velkou výhodou grilovacích kamenů je prostě to, že vám do ohně nic nepropadne.
3. Maso zůstane krásně šťavnaté
Plátek masa, který položíte na rozžhavený kámen se okamžitě zatáhne a všechnu šťávu bude pěkně držet uvnitř. Na obracení však vždy používejte grilovací kleště, nikoliv vidličku. Ta by vás naopak o všechnu šťávu připravila. Další výhodou je, že kámen sálá teplo rovnoměrně po celém povrchu, takže i steak se vám bude opékat z každé strany stejně. Ne jen tam, kde zrovna šlehne plamen. Zde si přečtěte tipy a rady, jak naložit maso na grilování.
4. Grilování bez karcinogenů
Při grilování na roštu odkapává mastnota z masa a uzenin přímo do rozžhaveného uhlí. Látky, které vznikají při jejím spalování jsou karcinogenní a ve větším množství napomáhají rakovinnému bujení buněk. Díky tomu, že při grilování na kameni ke kontaktu tuku a uhlíků vůbec nedochází, je takové opékání mnohem zdravější.
5. Žádné ciráty s úklidem
Kdo by se chtěl po parádní grilovačce s kamarády ještě honit s úklidem. Zvlášť když to ti kamarádi nechají jen na vás. S grilovacím kamenem si každopádně nemusíte dělat kdovíjaké starosti. Stačí chvilku počkat, až trochu vychladne. Škrabkou odstraníte připečené zbytky a pak užs ho jen setřete vlhkým hadříkem.